פריצת רכבים

פתיחת רכב נעול
התאמת מפתחות
ניתוק קודן לרכב

פריצת רכב

הצירוף פורץ רכבים מתקשר אצלנו בעיקר לעבריינים אשר פורצים לרכבים בכדי לגנוב אותם. או לגנוב מתוכם חלקים, בעיקר רדיו ו/או מערכות שמע. אלא, שהביטוי פורץ רכבים יכול גם לתאר איש שזה מקצועו, והוא פורץ לרכבים בסמכות וברשות.

ללמוד להיות פורץ בכדי להיות איש אשר מוסמך לפרוץ לרכבים יש לעבור קורס מקיף של מנעולן רכב. 

קורס בו אדם מקבל הכשרה והסמכה לעסוק במקצוע זה. אם נרצה לדייק. הרי שמדובר במקצוע שהלימוד בו מתחדש כל הזמן, ויש מידי פעם צורך להתעדכן, כאשר יוצאים לשוק דגמים חדשים של מכוניות עם מנגנוני סגירה ונעילה משוכללים יותר.

בכדי להיות מנעולן רכב, צריך  להמציא תעודת יושר מהמשטרה. בכדי להיות בטוחים כי מטרת הלימוד היא חיובית, ולא שלילית או עבריינית. בנוסף, מי שמסיים בהצלחה את הקורס. מקבל אישור בתעודה מזהה עם תמונה, המתירה לו לעסוק במקצוע. את התעודה על המנעולן להציג באופן שיגרתי, כאשר הוא מתבקש לפרוץ למנעול של רכב.

פריצת רכבים

נדמה לנו שפריצת רכבים היא דבר קל של מה בכך. ולראייה אנחנו רואים את מספר הרכבים הנפרצים (ונגנבים) בכל לילה ברחבי הארץ.

 אלא שיש הבדל תהומי בין פורץ עבריין לבין פורץ ברשות. העבריין לא מקפיד על פריצת רכב ללא נזק, לעומתו. המנעולן מקפיד ביותר על פריצת רכב ללא נזק: לא נזק למערכת הנעילה עצמה, לא נזק למערכות אחרות – כמו כריות האוויר, ולא שריטות על הצבע.

התאמת ושיכפול מפתחות לרכב

אחד השירותים החשובים ביותר שנותנים מנעולני רכבים הוא שירות של שיכפול מפתחות לרכב, אם בגלל שאבד מפתח, שנשבר מפתח ועוד. 

צריך לזכור כי מפתח לרכב אינו משמש רק ככלי לפתיחת הדלת וכניסה אליו. מה שחשוב יותר הוא כי ללא מפתח אין אפשרות להתניע את הרכב ולנסוע. לכן, הכנת מפתח לאחר שאבד מפתח הוא חלק חשוב בעבודתו של מנעולן בתחום הרכב. הפנייה אליו לשם הכנת מפתח היא כמעט תמיד בזמן מצוקה ולחץ, בלעדיו הרכב הוא הרי פח חסר תועלת.